Metódy tlače pri potlači plastových kariet

Sublimačná tlač používa metódu aplikovania sublimačného atramentu na povrch potláčaného predmetu použitím tepelného lisu, pri nastavení určitej teploty, času a tlaku. Pôsobením teploty sa atrament z pevnej formy premení na plyn a umožní potlačiť predmet trvalým, plnofarebným obrazom.

Termotransferová tlač je metóda tlače, pri ktorej dochádza k prenosu farbiva z TTR farbiacej pásky (tenká fólia s farebným tuhým atramentom) na podkladový materiál zahrievaním bodov tlačovej hlavy. Použitie vo vonkajšom i vnútornom prostredí. Stredná až dlhodobá životnosť potlače, vyššia životnosť tlačovej hlavy. Odolné, vysoko kvalitné obrázky, texty a čiarové kódy. Výhodou tejto technológie je možnosť potlače na širokú škálu materiálov a tlač aj malého množstva etikiet. Prednosťou oproti termotlači je možnosť farebnej dotlače, aj keď v obmedzenej škále, ktorá závisí od farebnosti TTR pások (čierna, červená, oranžová, zelená, modrá).

Retransferová tlač využíva tzv. proces reverzného termotransferu. Oproti tradičnej technológii sublimačných tlačiarní, ktoré využívajú tlačovú hlavu na prenos farbiva z farbiacej pásky priamo na povrch karty, retransferové tlačiarne spracovávajú celý proces v dvoch krokoch.

  1. Najskôr je obrázok vo vysokom rozlíšení zrkadlovo vytlačený na číru vrstvu flexibilného retransferového filmu. Sublimačným procesom je obrázok prenesený na film rovnakým spôsobom ako pri tlačiarňach s priamou tlačou na kartu.
  2. V ďalšom kroku je pri využití tepla a tlaku tlačiarňou prenesený obrázok aj s celou čírou vrstvou retransferového filmu na povrch karty. Počas tohto procesu je celá vrstva filmu teplom nalepené na povrch karty a vytlačený obrázok tak zostane na spodnej strane čírej vrstvy filmu, vnútri karty.

Vybrané voliteľné opcie tlačiarní kariet Zebra

  • jednostranná tlač;
  • obojstranná tlač
  • monochromatická;
  • plnofarebná
  • s ochranným laminovaním;
  • s bezpečnostných holografickým znakom

← Späť ↑ Hore

Súvisiace odkazy

Tlačiarne plastových kariet

Kontaktný formulár